Kim jesteśmy?

Zapraszamy serdecznie na naszą farmę nauki i zabawy. Powstała ona z myślą o dzieciach i specjalnie dla dzieci. Prowadzimy na niej edukację przyrodniczą na poziomie przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. U nas dzieci uczą się bawiąc i bawią się ucząc. Wiadomości staramy się przekazywać w przystępny i atrakcyjny sposób. Źródłem naszego działania jest zadowolenie dzieci i starożytna maksyma: “Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól działać, a zrozumiem”.

Na naszej farmie dzieci będą mogły oprócz swobodnej zabawy  poznać tradycyjne metody hodowli zwierząt i uprawy roślin. Zobaczą m.in., jak żyją zwierzęta, uczestnicząc w ich karmieniu i pielęgnacji, a także przyjrzą się im z bliska, dotkną i pogłaszczą. Dzieci dowiedzą się również, jak uprawiane są warzywa, same je zasadzą, zobaczą jak je pielęgnować, a potem będą zbierać plony. Z naszych owoców i warzyw każdy uczestnik będzie mógł zrobić pyszne przetwory, które zabierze ze sobą do domu. W naszym stawiku dzieci poobserwują ryby, żaby i żółwie oraz powędkują. Wszystko jest tak zorganizowane, że pozwala na obcowanie ze zwierzętami, roślinami, ziemią i wodą. Sprawia, że dzieci świetnie się bawią i uczą jednocześnie.

Program zajęć powstał we współpracy z doświadczonymi pedagogami oraz animatorami i mieści się w podstawie programowej nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.
Pozwala on zrozumieć dzieciom, że człowiek jest częścią świata, który ciągle się zmienia, zgodnie z rytmem czterech pór roku i prawami przyrody.

Nasza lokalizacja na terenie Warszawy, zaledwie 14 km od centrum miasta, z możliwością dojazdu komunikacją miejską, pozwala na elastyczne dopasowanie czasu trwania zajęć do Państwa indywidualnych potrzeb. Teren farmy jest ogrodzony i bezpieczny. Zaprojektowany został tak, żeby dzieci w czasie wolnym mogły swobodnie poruszać się po farmie, do woli bawić się, zwiedzać i korzystać z mnóstwa innych atrakcji, które oferujemy. Sąsiedztwo Lasu Kabackiego umożliwia wędrówki po lesie i wycieczki do Ogrodu Botanicznego PAN.

Oprócz własnoręcznie wykonanych przetworów, soków, glinianych figurek, rzeźb w masie solnej, rysunków oraz innych samodzielnych prac twórczych każde z dzieci zabierze ze sobą masę niezapomnianych wspomnień.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi programami naszych zajęć. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że jesteśmy otwarci na propozycje i możemy zorganizować inne zajęcia edukacyjne lub rekreacyjne a także święto przedszkola lub szkoły, mikołajki, andrzejki, urodziny itp.

Na terenie naszej farmy znajdują się:

  • zagrody ze zwierzętami takimi, jak: konie, świnki, owce, króliki, ozdobne kury, kaczki, gęsi, indyki oraz pies –  ulubieniec naszych dzieci
  • ogrodzony stawik z rybami i żabami
  • ogród warzywno-owocowy
  • grządki z ziołami i kwiatami
  • drzewa owocowe
  • całoroczny, ogrzewany obiekt do zajęć multimedialnych i warsztatowych
  • plac zabaw i boisko do gier
  • miejsca na ogniska i grill
  • toalety.

 

© CzteryPory.com'2011